11. ROK JSME PARTNEREM FESTIVALU SMETANOVA LITOMYŠL

Červen 8, 2022

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Skupina Saint-Gobain a zejména pak místní výrobce sklovláknitých textilií Saint-Gobain ADFORS je již tradičně hrdým partnerem toho festivalu. 

Již jedenáctý rok v řadě Skupina Saint-Gobain a její člen SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o. podpoří druhý nejstarší a největší hudební festival v České republice. Již tradičně uspořádají v jeho závěru, v neděli 3. července, celodenní kulturní program v Klášterních (festivalových) zahradách.

Akce pořádaná ve festivalových zahradách začíná již v 10 hodin a vyvrcholí ve 20:30 přímým přenosem závěrečného koncertu celého festivalu na velkoplošné obrazovce. Ještě před tím však v rámci programu vystoupí živě Barbora Poláková.

Po celý den se zaměstnanci ADFORS osobně postarají o spoustu aktivit. Pro děti zajistí například oblíbené dílničky nebo hod do krabice, pro všechny ostatní bude k dispozici třeba fotokoutek nebo prodej hand-made výrobků zaměstnanců i místních charit. 

PŘIJĎTE ZAŽÍT DEN S ADFORS

Jaký jsme si pro vás připravili program?

hry / soutěže / odměny / skvělá hudba / bohatý program 

10:00 Pohádkové čtení z knížky Klárka a 11 babiček

10:00 Deskové hry pro děti i dospěláky

10:00 Hudební dílny s koncerty mladých muzikantů

11:00 Speciální francouzské menu zahradní restaurace

11:00 Komentovaná prohlídka historickým jádrem města

14:00 Flamencová performance 

15:00 Veronika Veber Paroulková zve na piknik 

15:45 Pokračování koncertu studentů letní akordeonové školy

17:00 Cirk La Putyka: Kaleidoscope

18:30 Barbora Poláková

20:30 Velké finále – Police Symphony Orchestra
 

Kompletní program najdete ZDE

Přijďte se podívat!

Těšíme se na vás!

„SAINT-GOBAIN ADFORS CZ chce být dobrým sousedem. Já pevně věřím, že pro obyvatele Litomyšle a jejího okolí jím je už od svého založení v padesátých letech. Jako správný dobrý soused chce pomáhat, být prospěšný svému okolí, proto podporuje kulturní a sociální projekty, městské i neziskové organizace, má vlastní Grant. Mezi partnery, které dlouhodobě, a hlavně aktivně,podporujeme, patří i festival Smetanova Litomyšl. Jsem hrdá na to, že to o sobě může Adfors prohlásit již po jedenácté.“

— LUCIE VEJAČKOVÁ personální ředitelka SAINT-GOBAIN ADFORS CZ —