Handbike pro děti

Září 21, 2020

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí

Projekt je zaměřen na děti s tělesným a kombinovaným  postižením, kterým pomáhá  k  rozvoji  a zkvalitněni  života.  Pro děti je  pohyb  určitým druhem komunikace, která rozvijí dovednosti. Když tyto  děti nemají možnost svobodného pohybu vlastní silou, mozek tak  nedostává některé důležité podněty k rozvoji a zaostává, což v dospělosti nelze dohnat. Zásluhou tohoto  projektu  se zásadně  podpoří  mentální i fyzický vývoj dítěte s tělesným postižením. Děti si lépe osvojují prostor a učí se sociálním dovednostem.

Zároveň tím podporujeme sportovní činnost dětí s tělesným a kombinovaným postižením.

Finanční příspěvek je požadován na nákup handbiku.

"Handbike, zakoupený za Vaší podpory je plně využíván dětmi z nižšího stupně základní školy speciální v rámci zdravotní tělesné výchovy, ale i volnočasových aktivit. Vzhledem k velkým chodbám na naší škole, děti mohou kolo využívat i během nepříznivého počasí a to od září každý den. U dětí se těší velké oblibě.

Děkujeme za to, že naše děti s handicapem mohou jezdit na kole."

Petra Tošovská, pedagogický pracovník