PODPORUJEME MIKROREGION

Podpora basketbalistů v Litomyšli

Basketbalový klub ADFORS Basket Litomyšl patří mezi přední kluby ve Východních Čechách, minimálně co se počtu získaných medailí týče. Za posledních pět let získaly různé týmy celkem 15 krajských medailí a z toho čtyřikrát kov nejcennější. Navíc od roku 2013 je každý rok alespoň jedno družstvo oceněno titulem sportovní kolektiv roku okresu Svitavy v kategorii žáctva nebo dorostu. V klubu sportuje 160 dětí ve věku od 5 do 18 let. To řadí ADFORS Basket Litomyšl na pozici největšího sportovního mládežnického klubu na Litomyšlsku.

Mladí hasiči SDH Hodonice

Kolektiv Mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů Hodonice byl obnoven po delší odmlce v roce 2012. Původní myšlenka pro založení Kolektivu Mladých hasičů SDH Hodonice byla taková, aby to nebyl obyčejný placený kroužek, aby se do týmu dostal každý, kdo je ochotný do tohoto sportu vložit především srdce. S touto myšlenkou se během let kolektiv mladých hasičů rozrostl z jednoho soutěžního družstva na pět. Od roku 2013 začali mladí hasiči sbírat první medaile, kdy se jim podařilo překonat časovou hranici pod 20 s. V tomto duchu se nesly i další roky. V roce 2018 padl nový rekord 13:22s. Mladí hasiči se prezentují i na okresní soutěži hry Plamen.                                                                                                

Burza filantropie

Burza filantropie propojuje firmy a neziskový sektor. Pořadatelem je Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem. Na pozice donátorů usedáme každý rok. Za dobu působení Burzy filantropie v Pardubickém kraji bylo podpořeno 445 projektů částkou více jak 16 mil. korun.

MÁTE ZÁJEM O NĚKTERÝ Z NAŠICH GRANTŮ ČI PROGRAMŮ NA PODPORU REGIONU? NAPIŠTE NÁM.

Eva Žáková
Personální ředitelka
E-mail: Eva.Zakova@saint-gobain.com
Telefon: (+420) 461 651 196